Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha: Edi Rama po kërkon azil politik në Itali

Një nga deklaratat më të forta që bëri sot në Protestë, kryetari i PD, Lulëzim Basha, lidhej me qëllimin e udhëtimin jashtë shtetit të kryeministrit Rama, konkretisht në Itali.

‘Shërbimet mike më kanë thënë se Rama po diskuton në Itali, për azil politik…’, nënvizoi Basha, duke qartësuar se bilanci bëhet në Shqipëri dhe jo në Itali.

Deklarata e Bashës është bërë gjatë fjalës së tij në protestën e organizuar tek parlamenti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet