E bujshme/ PSG nxjerr në shitje Neymarin

Mesa duket, kjo merkato vere ka për të qenë nga më të nxehtat e viteve të fundit, pasi surprizat nuk kanë përfunduar ende.

Kliko per me shume info

Pas transferimit të Ronaldos te Juventusi, një tjetër lëvizje e bujshme pritet të ndodhë së shpejti.

PSG-ja nuk e konsideron më të pashitshëm brazilianin Neymar dhe Reali po punon pa zhurmë për ta marrë në Madrid.

Presidenti i PSG-së, Naser Al-Khelaifi, ka bllokuar përfundimisht shitjen e Mbapesë, pas shkëlqimit të tij në Botërorin e Rusisë.

Kjo do të thotë se shanset e largimit të Nejmarit janë shtuar tashmë.

Ai kërkon një ekip, ku nuk mund të mbetet në hije, siç ndodhte me Mesin te Barcelona dhe destinacioni më i mundshëm është Reali.

loading...