Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Harrojini çelsat e makinave, mjafton smartphone! Samsung dhe Apple kanë menduar për ju

Ju kurrë nuk do të keni kurrë nevojë të kërkoni ku i keni vendosur çelësat e makinës tuaj përsëri.

Një aleancë e pamundur midis rivalëve të telefonave smart Apple dhe Samsung, si dhe një mori të kompanive të tjera, ka rezultuar në një ‘standard universal’ të ri për çelësat e makinës dixhitale që do t’u mundësojë pronarëve të telefonave të hapin makinën e tyre me një aplikacion, shkruan DailyMail

I njohur si Konsorciumi i Konektivitetit të Makinave (KKK), grupi këtë javë zbuloi specifikimet e tij të çelsit dixhital 1.0.

Dokumenti është faturuar si një ‘zgjidhje e standardizuar’ për të zëvendësuar çelësat e makinave me aplikacione smartphone – pavarësisht nga prodhuesi i telefonit, ose automjeti./lajmifundit.al

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet