Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Konflikt mes dy fisesh për pronën në Dibër, burrë e grua përfundojnë në spital

Burrë e grua kanë mbetur të plagosur, pas një konflikti pronësie në Dibër.

Sipas informacioneve paraprake, në këtë konflikt dyshohet të jenë përfshirë tetë persona, pjesëtarë të dy fiseve në Gjoricë të Peshkopisë.

Konflikti ka ndodhur mes fisit Balla dhe Cani, në fshatin Lubalash.

Në spital kanë përfunduar bashkëshortët Behar dhe Vasije Balla. Nga raportimet e para thuhet se të përfshirët në sherr kanë goditur me mjete të forta njëri-tjetrin.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje për zbardhjen e plotë të situatës.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet