Neymar drejt largimit nga Arabia Saudite, e konfirmon presidenti

Sport

Neymar drejt largimit nga Arabia Saudite, e konfirmon presidenti

Aventura e Neymar tek Al Hilal në Arabinë Saudite, mund të mbyllet më shpejt nga sa ishte parashikuar. Sulmuesi mori një dëmtim të rëndë me Brazilin në fillim të sezonit, duke e mbyllur atë përpara kohe dhe kjo gjë nuk i ka bërë aspak të lumtur në Arabi.

“Daily Mail” zbulon se largimi i tij pritet të ndodhë që këtë verë, teksa për brazilianin shihet një rikthim i mundshëm në shtëpi te Santosi.

Madje për këtë gjë ka folur dhe vetë presidenti i klubit brazilian, Marselo Teikseira, i cili tha: “Kemi shanset tona për ta bindur atë që të kthehet”.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Këtë sezon me Al Hilal, Nejmar ka luajtur vetëm 5 ndeshje, në të cilat ka shënuar një gol dhe ka dhënë tre asiste.

ME TE LEXUARAT