Ankand për Armando Brojën, zbulohen tre klubet angleze që e duan

Sport

Ankand për Armando Brojën, zbulohen tre klubet angleze që e duan

Armando Broja nuk kërkohet vetëm nga West Ham dhe Southampton që aktualisht e ka në ekip. Janë edhe tre klube të tjera që janë vënë pas tij.

Në Angli raportojnë se për sulmuesin e Shqipërisë janë futur në garë edhe Everton, Wolves dhe Leeds United.

Chelsea kërkon më shumë se 20 milion sterlina dhe deri më tani është raportuar se Southampton është gati të ofrojë 25 milion.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Londinezët normalisht presin ofertat zyrtare, në mënyrë që të marrin edhe një vendim për sulmuesin, i cili ka shënuar 5 gola në Premier League deri tani.

ME TE LEXUARAT