Zbuloni çfarë ju shqetëson më shumë sipas shenjës së horoskopit

Soft

Zbuloni çfarë ju shqetëson më shumë sipas

Çdo ditë na shqetësojnë shumë gjëra. Ndonjëherë thjesht na zemërojnë dhe herë të tjera na prishin humorin. Por ka disa situata që na shkaktojnë shumë stres.

Le të shohim më poshtë se çfarë mund të shkaktojë nervozizëm  në secilën shenjë:

Dashi: Pritja

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.


Diçka që kërkon durim është një makth për Dashin. Radhët e gjata, vendosja e telefonatës së tij në pritje ose pritja e rezultateve të testit (të të gjitha llojeve) mund ta bëjnë atë të dridhet!

Demi: Lëvizja

Mbledhja e sendeve tuaja dhe shkuarja për të qëndruar diku tjetër është stresuese për të gjithë ne, por për Demin që e do stabilitetin është një makth. Mos u habisni nëse e shihni atë duke djersitur, duke psherëtirë ose duke pasur një sy të dëshpëruar para kamionit të transportit.


Binjakët: Orari i rreptë

Si një shpirt i lirë, Binjakët urrejnë të përkushtohen, veçanërisht ndaj orareve dhe planeve strikte, pasi ata ka ritmet e tyre. Ata mund të enden aty-këtu dhe t’i përfundojnë ato brenda një nate. Përcaktimi se sa ose si do të punojë shihet si një kufizim i pavarësisë së dikujt, ndaj stresi është i sigurt.

Gaforrja: Ndarja

Ndarja nga një i dashur është e vështirë për të gjithë, por Gaforrja e ndjeshme ndjen se po humbet një pjesë të trupit, ndaj jo vetëm që nuk e ka të lehtë të mësohet me idenë, por shkatërrohet gjithmonë e më shumë.

Luani: Që gjërat të mos shkojnë siç do ai

Luani i fortë dhe i sigurt mund të përballojë pothuajse çdo gjë, përveç asaj që nuk ka fundin që ai dëshiron. Nëse diçka nuk shkon siç dëshiron ai dhe i prish të gjithë planinqë kishte në mendje, atëherë përgatituni për dramën e madhe.

Virgjëresha: Kaosi i shkaktuar

Të jetosh me dikë që është i ngathët ose i çrregullt, i cili i ngatërron gjërat e veta ose qëndron në një banesë të pistë që nuk i plotëson të gjitha rregullat e higjienës, mund t’i shkaktojë atij një krizë nervore.

Peshorja: Polemika

Një grindje intensive, ndonjëherë një grindje, mund të jetë shumë freskuese ose një mundësi për sqarime për disa njerëz, për Peshoren paqësore çdo lloj konfliktiështë një sprovë mendore dhe përpjekja që ai bën për të rivendosur paqen është shkatërruese për sistemin e tij nervor.

Akrepi: Pabesia

Është e vështirë për këdo që të menaxhojë një mashtrim, qoftë miqësor, profesional apo shumë më tepër erotik. Për Akrepin e besueshëm është forma më e keqe e tradhtisë, një thikë drejt e në zemër. Mashtrimi i tij shkakton zemërim dhe obsesion të brendshëm, edhe sigurisht që do të duhen vite për t’u rikuperuar nga tronditja.

Shigjetari: Kufizimi

Shigjetari pëlqen ndryshimin dhe zgjerimin. Ai i pëlqen aventurat, përvojat e reja dhe idetë e reja. Në momentin që fillon të ndihet monoton në çdo fushë të jetës së tij, në dashuri, në punë apo të mbetet “i mbërthyer” në të njëjtin qytet, ai ndihet i bllokuar dhe mund të bjerë në panik.

Bricjapi: Shkarkimi

Ne të gjithë kemi nevojë për sigurinë tonë financiare dhe sigurisht që jemi të interesuar të përparojmë në punën tonë, por për një Bricjap klasik është pjesë e jetës së tij. Ndaj frika se mund të pushohet nga puna, në vend që të promovohet dhe të rritet, mund ta bëjë atë leckë.

Ujori: Burokracia

Ai e urren, e urren, e urren dhe sa herë i duhet të kontaktojë me shërbimet dhe zyrat publike, bëhet  tepër në ankth  dhe nervoz, edhe me mendimin se do të ketë nevojë për firma dhe vula ose do të fillojë të ngjitet e të zbresë kate dhe në kërkim të shefave dhe menaxherëve.

Peshqit: Nxitimi

Peshqit lëvizin me ritmin e tyre në krahasim me ritmet e pjesës tjetër. Ta detyrosh të veprojë menjëherë, të marrë një vendim apo iniciativë përfundimtare, ose të vrapojë për të përmbushur një afat është makthi i tij më i keq.

ME TE LEXUARAT