Përkrahja e ‘çmendur’ ndaj Luizit, Rakipi pyet Fevziun: Mos jemi popull që kemi ikur për lesh?

Showbiz

Përkrahja e ‘çmendur’ ndaj Luizit, Rakipi pyet Fevziun:

Big Brother Albania është spektakli më i shikuar i momentit. Qindra-mijëra shqiptarë janë fiksuar pas ekranit, ndërsa Luiz Ejlli, konkurrenti më i pëlqyer ka thyer shifrat e shikueshmërisë.

Një ekspert IT-je tha se mesatarisht një shqiptar sheh 20 apo 30 video të shkurtra të Luizit. Por sipas gazetarit Blendi Fevziu, ky fenomen nuk është një problem aq shqetësues për shoqërinë.

Ndonëse ai tha në emisionin “Të Paekspozuarit” se personalisht nuk e ndjek spektaklin dhe nuk mund të japë një mendim për Luizin.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Pjesë nga biseda:

Ylli Rakipi: Luizi ka shikime sa gjysma e presidentit amerikan. Rama ka më pak, ai ka 4 miliardë, Rama 600 milionë ka. Mos jemi një popull që kemi ikur për lesh, apo?

Blendi Fevziu: Kështu ka ndodhur gjithandej, kështu ka ndodhur edhe në Greqi, unë e kam parë.

Rakipi: Një popull që mbërthehet i gjithi në kotësi

Fevziu: Para kohësh, një regjisori shqiptar i thashë do shkoj të shoh një ndeshje futbolli. Ai u transformua dhe më tha si do shkosh të shohësh një ndeshje ku luajnë 20 budallenj?

Unë e shoh i thashë. Është një fenomen zgjat disa…Unë kam një gjë tjetër me shoqërinë shqiptare.

Rakipi: Unë mendoj që ne kemi ikur për lesh, ose kështu kemi qenë. Pse e duan shqiptarët Luizin?

Fevziu: Nuk e di, s’e kam ndjekur. Nuk di gjë. Realisht nuk kam asnjë ide.

ME TE LEXUARAT