EMRI/ Aksident në aksin Fushë Krujë-Thumanë, humb jetën 50-vjeçari, 3 të tjerë në gjendje të rëndë

Aktualitet

EMRI/ Aksident në aksin Fushë Krujë-Thumanë, humb jetën

Një aksident është regjistruar në orët e para të mëngjesit në autostradën Fushë Krujë-Thumanë.

Mësohet se një drejtuesi i automjet 34-vjeçari J.K., ka humbur kontrollin e makinës dhe është përplasur me mbrojtëset metalike të rrugës. Për pasojë ka humbur jetën Luan Dukaj 50 vjeç i cili ka qenë pasagjer në automjet.

Sakaq edhe tre persona të tjerë raportohet se ndodhen në gjendje të rëndë dhe janë transportuar tek “Trauma”.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Dyshohet se shkak i aksidenti ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara. Sakaq policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur edhe zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti të rëndë.

NJOFTIMI: 

Në orët e para të mëngjesit, në autostradën Fushë Krujë-Thumanë, një automjet me drejtues shtetasin J. K., 34 vjeç, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti është përplasur me trafik-ndarësen.

Nga përplasja e automjetit me trafikndarësen ka humbur jetën pasagjeri, shtetasi L. D, rreth 50 vjeç.

ME TE LEXUARAT