Meta reagon për vdekjen e Mirush Kabashit: Pikëllim të madh për largimin e “Nderit të Kombit”

Politikë

 Meta reagon për vdekjen e Mirush Kabashit: Pikëllim të madh

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur, Mirush Kabashi. 

“Pikëllim të madh për largimin në amshim të “Nderit të Kombit, Mirush Kabashitm një prej ikonave më të dashura të skenës dhe ekranit shqiptar”, shkruan fillimisht Meta.

Meta shton se interpretimet emocionuse të këtij artisti të jastëzakonshëm, personazhet që jetësoi në film e teatër si dhe trashëgimia e vyer artistike që fituan zemrat dhe merituan duartrokitjet e ngrohta të ardashësve  do të nderohen dhe kujtohen gjithmonë me respekt.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Ngushëllimet më të ndjera për familjen” e përfunduan reagimin  ai.

Postimi i plotë:

DPikëllim të madh për largimin në amshim të “Nderit të Kombit”, Mirush Kabashi, një prej ikonave më të dashura të skenës dhe ekranit shqiptar.

Interpretimet emocionuese të këtij artisti të jashtëzakonshëm, personazhet që jetësoi në film e teatër, si dhe trashëgimia e vyer artistike që fituan zemrat dhe merituan duartrokitjet e ngrohta të artdashësve do të nderohen dhe kujtohen gjithmonë me respekt!

Ngushëllimet më të ndjera për familjen!

ME TE LEXUARAT