“Frojdi e quan zilia…”, Berisha analizon Spiropalin: Vuan kompleksin e stadit të tretë që u ndodh vajzave!

Politikë

“Frojdi e quan zilia…”, Berisha analizon Spiropalin: Vuan

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pasur një përplasje në Parlament me ministren Elisa Spiropali.

Teksa bëri një ‘skanër’ për ministrat e rinj, Berisha u ndal edhe tek Elisa Spiropali për të cilën tha se vuan nga ajo që Frojdi e quan “zilia falike tek vajzat”.


Berisha: Do ti them dy fjalë Elizës. Ke përdorur një term jo të fisshëm. Unë jam mjek dhe ata që janë mjek e dinë që Frojd në klasifikimin e zhvillimit psikoseksual ka gjetur se ky zhvillim tek qeniet njerëzore kalon në pese stade.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Stadi i tretë është stadi falik, i cili shfaqet në moshën 3-5 vjec, shumica e kalojnë, disa mbeten, disa u krijohet kompleksi i edipit.

Kjo është e njohur tek Edi Rama.

Elisa ky kompleks i stadit të tretë u ndodh edhe vajzave, problemi madhor që Frojdi e quan këtë është se e quan zilia falike tek vajzat.

ME TE LEXUARAT