KFOR shton prezencën në veri të Kosovës, forca të shumta drejt Laposaviçit

Kosovë&Rajon

KFOR shton prezencën në veri të Kosovës, forca të

Forca të shtuara policore, por edhe përfaqësues të KFOR-it, kanë shtuar prezencën e tyre pranë objektit të Komunës në veri të Mitrovicës.

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia ka kryer një takim një orësh me kryeministrin Albin Kurti.

Policia e Kosovës ka përdorur gazin lotsjellës dhe bombat molotov për t’i shpërndarë qytetarët e tubuar rreth objekteve komunale.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT