E rëndë, adoleshenti masakron me thikë motrat në shenjë sacrifice ndaj djallit për të fituar lotarinë

Bota

E rëndë, adoleshenti masakron me thikë motrat në shenjë

Një adoleshent vrau dy motra në një sulm brutal me thikë pasi po kërkonte një marrëveshje me djallin për të “sakrifikuar” gra, në mënyrë që të fitonte llotarinë, u deklarua në një gjykatë në Londër.

Danyal Hussein, 19 vjeç, dyshohet se goditi me thikë Nicole Smallman, 27 vjeç dhe Bibaa Henry, 46, shumë herë në Wembley, North West London, në orët e para të 6 qershorit të vitit të kaluar.

Më herët atë natë, zonja Henry kishte festuar ditëlindjen me motrën dhe miqtë e saj në Fryent Country Park. Trupat e grave u gjetën të ndërthurura dhe të fshehura në një gardh të nesërmen.

Policia dyshohet se zbuloi një shënim të shkruar me dorë në shtëpinë e Huseinit që pretendonte se do bënte një pazar me një demon për të “sakrifikuar” gratë për përfitime. I pandehuri gjithashtu bleu bileta llotarie, tre prej të cilave ishin palosur brenda shënimit, u thanë anëtarëve të jurisë.

Duke hapur gjyqin për vrasjen e Huseinit në Old Bailey, prokurori Oliver Glasgow QC tregoi se si gratë kishin zgjedhur të shkonin në park për shkak të kufizimeve të COVID-19 gjatë bllokimit të parë.

Ai tha se motrat ishin kënaqur aq shumë sa që vendosën të qëndronin edhe pasi mysafirët e tyre ishin larguar dhe dhe kishin ndezur dritat e natës, kishin dëgjuar muzikë dhe kërcyer.

Kur ato nuk arritën të ktheheshin në shtëpi, të dashurit e tyre u shqetësuan dhe disa nga miqtë e tyre më të ngushtë u kthyen në park për t’i kërkuar.

Policia u alarmua pasi syzet e grave u zbuluan nga kërkuesit. Disa çaste më vonë u gjet një thikë e hedhur në bar. Një shteg me bar të rrafshuar çoi në zbulimin ‘tronditës’ të trupave, tha Z. Glasgow. Prokurori tha se gratë ishin ‘therur’ njëra pas tjetrës.

Duke përshkruar vendngjarjen, ai tha: ‘Trupat e Bibaa Henry dhe Nicole Smallman ishin shtrirë në anë dhe gjymtyrët e tyre ishin të ndërthurura, të dyja ishin goditur me thikë vazhdimisht dhe pastaj kishin vdekur’.

ME TE LEXUARAT