Rama kujton 68-vjetorin e lindjes së Adem Jasharit: Erdhe në këtë botë Ditën e Flamurit dhe ike...

Politikë

Rama kujton 68-vjetorin e lindjes së Adem Jasharit: Erdhe në

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot edhe 68-vjetorin e lindjes së heroit nga Kosova Adem Jashari. Më anë të një postimi në Facebook, Rama nderon figurën e tij, ndërsa thotë se “erdhi në këtë botë Ditën e Flamurit dhe iku pasi e la trupin si një monument të shtrirë”.

“68 vite më parë ADEM JASHARI erdhi në këtë botë mu në Ditën e Flamurit Kombëtar dhe iku nga kjo botë pasi e la trupin pa jetë si një monument të shtrirë në mesin e shtëpisë ku mbante flamurin kombëtar”, shkruan Edi Rama.

ME TE LEXUARAT