Endrit Baimllari komenton vrasjet: Shpërblim i Ramës për organizatat kriminale për blerjen e votave

Politikë

Endrit Baimllari komenton vrasjet: Shpërblim i Ramës për

Duke reaguar për vrasjet e ndodhura gjatë 24 orëve të fundit, dy prej të cilave atentate të organizuara, sekretari i Përgjithshëm, i LSI Endrit Braimllari, thekson se ngjarjen janë shpërblim i Edi Ramës për organizatat kriminale për blerjen e votave.

Ai thotë se bandat kriminale intimiduan votuesit, blenë votat dhe manipuluan procesin zgjedhor.

Reagimi i plotë:

Ngjarjet e fundit, shperblim i Edi Rames per organizatat kriminale per blerjen e votave!  Bandat dhe krimi e sollen ne pushtet. Intimiduan votuesit, blene vota dhe manipuluan procesin e zgjedhjeve.

Edi Rama vuri ne dispozicion te krimit te organizuar Policine e Shtetit dhe gjithe strukturat shteterore. Ne dy dite 3 vrasje nga pushteti kriminal i Edi Rames. Çdo gje ne dore te krimit.

ME TE LEXUARAT