Ambasadorja amerikane iftar me përfaqësues të besimeve fetare në Shqipëri: Gëzuar Ramazanin!

Aktualitet

Ambasadorja amerikane iftar me përfaqësues të besimeve fetare

Kryegjyshi Botëror Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gendler kanë organizuar një iftar për mbrëmjen e së martës.

Në këtë iftar kanë qenë të pranishëm përfaqësues nga besime të ndryshme fetare si dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Në një postim në Twitter, diplomatja amerikane shkruan se ishte shumë e veçantë të çelte iftarin me miq nga të gjitha besimet.

POSTIMI

Faleminderit Baba Edmond Brahimaj dhe Ambasadorit Izraelit Noah Gendler për bashkë-pritjen e iftarit të mbrëmjes.

Shumë e veçantë për të ndarë bukën me miqtë e të gjitha besimeve. Gëzuar Ramazanin!

ME TE LEXUARAT