Bashën e braktisin katër aleatë, Spahiu: Rama mund të shkojë eri në 84 deputetë

Politikë

Bashën e braktisin katër aleatë, Spahiu: Rama mund të

Kreshnik Spahiu në një lidhje live në Open tha se opozita do futet në parlament dhe në këtë mënyrë ka njohur dhe zgjedhjet.

Ai parashikon se deri në shtator 4 aleatë do jenë larguar nga kreu i PD, Basha.

Spahiu në Open: Futja në parlament është njohje e rezultatit, këta thonë kolltukun tim e njoh, tëndin jo.

Vijmë në një moment si ai i 2017, sepse PD është rritur fiks vetëm 12 mijë vota në raport me 2017.

Duke filluar deri në shtator, 4 aleatë do i ikin PD, mazhoranca mund të shkojë në 84 mandate dhe qenia e opozitës në parlament s’do ketë fare peshë.

ME TE LEXUARAT