Lajmi i fundit : Real Madridi shkarkon Ancelottin

Sport

ancelotti2015Real Madrid ka njoftuar një konferencë për shtyp, ku pritet që presidenti i klubit Florentino Perez të publikojë shkarkimin e trajnerit Carlo Ancelotti. Lajmi u be me dije nga Goal.com.

Tekniku italian udhëhoqi Los Blancos vitin e kaluar në triumfin e dyfishtë të spanjollëve, atë në Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Mbretit, duke vendosur edhe një rekord prej 22 fitoreve radhazi.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Tek Reali, Ancelotti fitoi edhe Kupën e Botës për klube por forma e dobët e skuadres në pjesen e dyte te sezonit të La Ligas dhe fakti se skuadra mbeti pa asnjë titull këtë vit ka mjaftuar që ditët e ish trajnerit të Milanit të përfundojnë në Madrid.

DEKLARATA:

“Sikur mund ta imagjinoni, ka qenë një vendim tejet i vështirë për ne. Por, ne nuk marrim vendime të shpejta”, u shpreh Perez.

“Carlo mbetet në histori të klubit pasi ai na solli ‘la deciman’. Por, na duhet një gjallëri e re në skuadër, për të fituar tituj të re. Kemi një ekip të mirë dhe të talentuar dhe me punë mund të sjellim suksese të reja”, shtoi presidenti i klubit mbretëror.

ME TE LEXUARAT