Digjet makina në Elbasan, flaka përfshin edhe një mjet tjetër

Aktualitet
Digjet makina në Elbasan, flaka përfshin edhe një mjet

Dy makina janë djegur mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Mësohet se fillimisht një makinë e parkuar është përfshirë nga flakët dhe më pas flakët kanë prekur edhe makinën që ishte pranë.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur përballë gjykatës së Elbasanit, ndërkohë që dyshimet e para janë për një zjarri të qëllimshëm.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të rënies së zjarrit.

ME TE LEXUARAT