Videoja 3D/ Burrin e lidhën, si e mbytën grabitësit 20-vjeçaren greke në sy të foshnjës

Bota

Videoja 3D/ Burrin e lidhën, si e mbytën grabitësit

Hap pas hapi, policia po kërkon prova për të identifikuar dhe arrestuar tre vrasësit e 20-vjeçares në Greqi, që tronditi vendin fqinj nga brutaliteti i pashembullt.

Ndërkohë që mediat në Athinë kanë rindërtuar skenën e krimit në 3D. Hetuesit, bazuar edhe te ekspertiza arritën në përfundimin se nëna u mbyt nga grabitësit në sy të foshnjës, ndërsa burri u lidh.


Policia vlerëson se pasi 3 autorët e krimit me kapuç varën qenin e familjes në kangjella, hynë në shtëpi nga dritarja e bodrumit dhe prej andej filloi makthi për çiftin.

Sipas dëshmive të burrit, tre autorët e krimit flisnin një greqishte të pastër, ishin me gjatësi mesatare dhe trup normal.

Por, kur u larguan, 32-vjeçari tha para hetuesve se i dëgjoi grabitësit duke folur me njëri-tjetrin në gjuhën e tyre amtare.

Por cila ishte gjuha? “Ai tashmë është thirrur për ta identifikuar me ndihmën e policisë” shkruajnë mediat.

Grupi hetimor i ekspertëve është i bindur se autorët kanë lënë gjurmë. Hajdutët qëndruan në shtëpi për një orë.

Ndërkohë që një video është identifikuar edhe një bashkëpunëtorë i katërt që qëndronte jashtë shtëpisë duke pirë cigare dhe kontrolluar zonën.

ME TE LEXUARAT