Të shtëna armësh në një bazë ushtarake, alarmohet Teksasi

Bota

Të shtëna armësh në një bazë ushtarake, alarmohet

Në një baze ushtarake në San Antonio të Teksasit janë dëgjuar të shtëna armësh, por çdo gjë ka mbetur mister. Lajmi u bë me dije nga faqja zyrtare e bazës së “Lackland”.

Sipas mediave, nuk ka të dhëna për persona të lënduar, ndërkohë që e gjithë zona përreth ndërtesës ushtarake është izoluar totalisht. Sipas mediave amerikane incidenti ndodhi shumë pranë dyerve të bazës dhe policia ka nisur kërkimet për gjetjen e personave përgjegjës.

ME TE LEXUARAT