Kapen në një plantacion marijuane në Spanjë, në pranga dy të rinj shqiptarë

Bota

Kapen në një plantacion marijuane në Spanjë, në pranga

Autoritetet spanjolle kanë zbuluar një plantacion marijuane në Gandia, ku janë arrestuar dy të rij shqiptarë.

Gjatë operacionit policor, efektivët gjetën dhe sekuestruan 50 bimë të rritura marijuanë, 33 kg sytha dhe 19 kg gjethe marijuanë.

Dy 27-vjeçarët ndodhen në paraburgimin e Gandias, kur presin të marrin masën ndëshkimore nga drejtësia spanjolle.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT