E mbytën pranë foshnjes, 300 mijë euro shpërblim kush gjen vrasësit e 20-vjeçares

Bota

E mbytën pranë foshnjes, 300 mijë euro shpërblim kush gjen

Policia greke deklaroi se 300 mijë euro janë vënë në dispozicion si shpërblim për këdo që jep të dhëna që mund të çojnë në kapjen e vrasësve të 20-vjeçares në Athinë, ngjarje që i shokoi të gjithë.

Sipas policisë greke, gjetja e vrasësve është çështje prestigji për forcat greke të rendit. E reja mbeti e vrarë gjatë grabitjes së një shtëpie.

Ajo u mbyt me jastëk nga grabitësit, të cilët kërkonin të dinin se ku ishin fshehur paratë.

Më pas, trupi i saj i pajetë u la pranë foshnjes 11 muajshe.

Grabitësit morën 15,000 euro dhe të gjitha bizhuteritë, duke u zhdukur pa lënë asnjë gjurmë.

 

ME TE LEXUARAT