Ulen temperaturat, ja parashikimi i motit në vendin tonë

Aktualitet

Ulen temperaturat, ja parashikimi i motit në vendin tonë

Moti në vendin tonë ditën e sotme, do të mbizotërohet nga vranësia në gjithë territorin e vendit. Sipas MeteoAlb, në orët e para të ditës do mbizotërojnë vranësirat, duke duke sjellë shira afatshkurtër në zonat veriore dhe qendrore ndërsa jugu vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme.

Në pjesën e dytë të ditës dhe në mbrëmje, rikthehen kthjellimet, situatë e cila mbetet deri mëngjesin e ditës së nesërmes.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 8°C deri në 24°C. Era do fryjë mesatare dhe hera herës e fortë me shpejtësi 45 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

 

ME TE LEXUARAT