Shpërthimi me tritol në fasoneri, reagon policia: Në pronësi të një shtetasi Italian, është dëmtuar…

Aktualitet

Shpërthimi me tritol në fasoneri, reagon policia: Në pronësi

Policia e Tiranës ka reaguar lidhur me shpërthimin me tritol të ndodhur në një fasoneri në Tiranë.

Uniformat blu bëjnë me dije se nga shpërthimi është dëmtuar porta e jashtme e fasonerisë që është në pronësi të një shtetasi italian R. B.

Sakaq grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

NJOFTIMI:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 25.05.2023, rreth orës 21:50, në rrugën “Fadil Deliu”, në portën e jashtme të një fasonerie në pronësi të shtetasit Italian R. B , dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse.

Si pasojë është dëmtuar dera e jashme e hekurit, thyer disa xhama dhe një automjet që ka qënë i parkuar. Nuk ka persona të dëmtuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

 

ME TE LEXUARAT