Shpërthim në Durrës, i vihet eksplozivi një biznesi

Aktualitet

Shpërthim në Durrës, i vihet eksplozivi një biznesi

Eksploziv ne Durres.

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Durrës.

Policia raportoi se i është vendosur lëndë plasëse biznesit të qytetares Jonida Karaboja.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Bëhet me dije se nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale, ndërsa banorët e zonës janë shqetësuar nga ky shpërthim.

NJOFTIMI I POLICISE
Në orët e para të mëngjesit, në lagjen nr. 7, Durrës, në qepenin e një butiku në pronësi të shtetases J. K., ka shpërthyer një sasi e vogël, e dyshuar lënde plasëse. Për pasojë, janë shkaktuar dëme të vogla materiale.

Në ambientet e Komisariatit të Policisë Durrës janë shoqëruar disa shtetas dhe vijon puna intensive nga grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

ME TE LEXUARAT