Kryenin vjedhje tek Liqeni, arrestohen dy policë në Tiranë

Aktualitet

Kryenin vjedhje tek Liqeni, arrestohen dy policë në Tiranë

Dy efektiva te policise jane arrestuar per vjedhje ne zonen e Liqenit Artificial.

Njeri prej tyre eshte polic rendi ndersa tjetri polic bashkiak.

Muajt e fundit në komisariatin nr. 1 në kryeqytet, ishin rritur rastet e grabitjeve të celularëve apo sendeve me vlere në zonën e Liqenit Artificial, denoncuar nga qytetarë që dilnin për shëtitje.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Nga verifikimet rezultoi se autorë të këtyre grabitjeve ishin 2 policë. Te dyshuarit u mbajtën nën vëzhgim për disa javë dhe mëngjesin e sotëm u vunë në pranga.

Si autor i këtyre ngjarjeve u arrestua polici Patrullës së komisariatit nr1. Serxhio Cani 23 vjeç dhe polici bashkiak Sajmir Muzikanti 39 vjeç.

Për rastin është njoftuar dhe Agjencia e Mbikqyrjes Policore e cila po kryen veprimet, citon top channel.

ME TE LEXUARAT