Shfaqin shenja asfiksie në ambjentet e punës, përfundojnë në spital punonjëset e fabrikës

Aktualitet

Shfaqin shenja asfiksie në ambjentet e punës, përfundojnë

Ditën e sotme janë paraqitur për kontroll mjekësor në QSUT disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore, të cilat gjatë qëndrimit në ambientet e punë nuk janë ndjerë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie.

Dy prej punonjëseve, 42 dhe 47 vjeç ndodhen aktualisht në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT