Rënie historike, Euro prek fundin, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Aktualitet

Rënie historike, Euro prek fundin, çfarë ndodh me monedhat e

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 92.5 lekë dhe do shitet me 93.8 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 101 lekë dhe do shitet me 102.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 105.1 lekë dhe do shitet me 106.5.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 116.3 lekë dhe do të shitet me 117.8 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Rënie historike, Euro prek fundin, çfarë ndodh me monedhat e

 

ME TE LEXUARAT