Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i vrarë në mes të Athinës

Aktualitet

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

Është identifikuar shqiptari që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në lagjen Palaio Faliro të Athinës. Mediat greke shkruajnë se viktima është Thimi Prifti, një 60-vjeçar me origjinë nga Berati. Ai u qëllua me 2 plumba në gjoks në oborrin e pallatit të shtëpisë së tij.

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

Shqiptari u dërgua në gjendje të rëndë në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të marra. Mediet greke raportojnë se viktima rezulton i dënuar më parë si anëtar i një organizate kriminale, për trafikim lëndësh narkotike, falsifikime dhe kontrabandë cigaresh.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

 Pak pas orës 21.00, qytetarët kanë telefonuar në policinë greke duke raportuar se një person ishte qëlluar me armë zjarri. Në vendngjarje janë gjetur dy gëzhoja të një arme 9 mm të cilat janë dërguar në laboratorët e mjekësisë ligjore.

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

Autoritetet thanë se kanë nisur kërkimet për identifikimin dhe kapjen e autorit që u largua menjëherë të shtënave me armë. Policia tha se po kryen hetime për ngjarjen dhe tashmë zona është rrethuar. Oficerët e ELAS-it kanë mbledhur dëshmi dhe pamje nga kamerat e sigurisë. Paraprakisht dyshohet se mund të bëhet fjalë për një larje hesapesh.

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

Emri/ Ekzekutimi për larje hesapesh, kush është shqiptari i

ME TE LEXUARAT