Luftoi krah ISIS në Siri, kush është grabitësi i argjendarisë i vrarë gjatë aksionit të policisë

Kosovë&Rajon

Luftoi krah ISIS në Siri, kush është grabitësi i

Personi që shihni në foto është i riu Dukagjin Gashi, i cili mbeti i vrarë gjatë aksionit të policisë në lagjen Dragodan. Gashi, me profesion kuzhinier, dyshohet se është një prej autorëve të grabitjes së argjendarisë në Suharekë, ngjarje e ndodhur disa ditë më parë.

Ende nuk dihen rrethanat se si ka mbetur i vrarë Gashi gjatë aksionit të Policisë.

Mediat në Kosovë shkruajnë se Gashi ishte i dyshuar se së bashku me vëllain e tij Korabin, i cili është ende në arrati, kishin luftuar krah ISIS në Siri.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Në grabitjen e argjendarisë në Suharekë ishin tre persona të maskuar dhe të armatosur rëndë. Ata u pikasën nga një patrullë e policisë, ndaj të cilës nuk ngurruan të hapin zjarr.

 

ME TE LEXUARAT