Lirohet shoferi i dehur që përplasi familjen me 6 anëtarë, e reja në koma

Aktualitet

Lirohet shoferi i dehur që përplasi familjen me 6 anëtarë, e

Një aksident i rëndë ndodhi tre ditë më parë në aksin rrugor Prrenjas-Qafë Thanë ku për pasojë mbetën të plagosur 6 anëtarë të një familje. Mes tyre, një vajzë 23-vjeçare ndodhet në gjendje kome tek spitali i Traumës dhe gjendja e saj mbetet kritike. Ata u përplasën nga një automjet që lëvizte me shpejtësi.

Automjeti që përplasi familjen drejtohej nga një 44-vjeçar nga Peshkopia i identifikuar si Jetmir Daci. Ky i fundit u ndalua nga policia pas aksidentit dhe iu bë testi i alkoolit. Daci rezulton i dehur në masën 0.4 mg/ml. Ai në momentin e aksidentit kishte kryer një parakalim të gabuar dhe për pasojë doli nga rruga.

23-vjeçarja është zënë poshtë nga dhe mësohet se ka marrë dëmtime në kokë e organet jetësore. Lëndime kanë marrë gjithashtu edhe babai i tyre Artan Pishkashi e gjyshja që ndodhej bashkë me ta. Artan Pishkashi, emigrant në Greqi, ishte kthyer në vendlindje për arsye familjare.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Por, me urdhër të prokurorit të rrethit të Elbasanit, 44-vjeçari u lirua nga policia dhe po ndiqet në gjendje të lirë. BalkanWeb raporton se policia e Librazhdit bën të ditur se kanë zbatuar urdhrin e prokurorit në rastin e lirimit nga qelia të Jetmir Dacit.

ME TE LEXUARAT