E djegur dhe pa targa, gjendet nga policia makina e vrasësve të 41-vjeçarit në Elbasan

Aktualitet

E djegur dhe pa targa, gjendet nga policia makina e vrasësve të

Pak orë pasi u vra më armë zjarri, Everest Çaka, ndërsa mbeti e plagosur bashkëshortja e tij, policia ka gjetur të djegur automjetin e përdorur nga autorët për krimin. 

 Mësohet se në fshatin Kryemëdhenj, Golem, është gjetur i djegur plotësisht një mjet tip “Benz”, pa targa, i cili dyshohet se i perket autorëve të ngjarjes.

Elbasani u trondit mbrëmjen e sotme nga një atentat me armë zjarri në lagjen e njohur nga banorët si “Fushë Mret”.

41 vjeçari Everest Çaka u ekzekutua brenda makinës së tij ku ndodhej bashkë me bashkëshorten, ndërkohë që kjo e fundit ka mbetur e plagosur lehtë.

Everest Çaka rezulton të ketë ndryshuar edhe emrin, ndërsa quhej edhe Ibrahim Çaka. Ai dyshohet të jetë përfshirë në trafikun e drogës edhe në Belgjikë.

 

ME TE LEXUARAT