Zyrtare/ Futbollisti jep dorëheqjen nga Kombëtarja Gjermane

Kliko per me shume info

Mesut Ozil brenda një dite ka thyer heshtjen dhe duke reaguar në lidhje me kritikat dhe në fund duke dhënë dorëheqjen nga Kombëtarja Gjermane. Ka qenë vetë futbollisti i cili e ka bërë të ditur vendimin e tij duke e deklaruar nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Tëitter”.

Ai është shprehur se nuk mund t’i durojë më kritikat dhe tha: “Unë nuk do të luaj më për Gjermaninë, ndërkohë që e kam këtë ndjenjë të racizmit dhe mosrespektimit.”. Mesut Ozil u vu në qendër të kritikave pasi bëri një foto me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here