Modric: Do jepja gjithë trofetë me Realin për kupën e botës me Kroacinë

Sport

Kapiteni i kombëtares kroate, Luka Modric është shumë i motivuar në prag të finales së Kampionatit Botëror.

Kroacia ka qenë mrekullia e këtij Botërori, duke arritur të kualifikohej në finalen e madhe, ku të dielën do të ndeshet me Francën.

Lideri i kombëtares kroate, Luka Modric tregon se çfarë rëndësie ka pjesëmarrja në finale për të dhe gjithë Kroacinë, sa që ai do të ishte në gjendje të jepte të gjitha Ligat e Kampionëve të fituara me Real Madridin, vetëm që të arrijë të shpallet kampion i botës.

“Do t'i jepja katër titujt e Ligës së Kampionëve për këtë trofe”, tha Modric.

“Pavarësisht se çfarë ndodhë në finale, ky është suksesi më i madh në historinë e sportit kroat, por ne të gjithë duam të bëhemi kampionë. Kemi karakterin dhe gjithçka tjetër për t’ia dalë në fund” ka theksuar ai.

ME TE LEXUARAT