Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjendet telefoni celular i shekullit të 13-të?!

Në Austri u gjet një objekt i pazakontë, i cili ngjason me një aparat celular.

Sipas hulumtuesve, objekti i daton shekullit të 13-të. Në këtë aparat të çuditshëm dallohen elementët e telefonave të parë celularë që u hodhën fillimisht në treg. Ndërsa shkronjat në tastierë ngjajnë me gjuhën arabe.

Eksperti i objekteve të paidentifikuara, Daniel Munoz, sqaron se ngjashmëria me telefonat celularë është e jashtëzakonshme dhe thotë se është i sigurt që bëhet fjalë për ndonjë lloj aparati.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet