Shkarkoi Mourinhon, nuk do ta besoni se kujt ia ka besuar skuadrën Tottenham

Sport

Shkarkoi Mourinhon, nuk do ta besoni se kujt ia ka besuar skuadrën

Një ditë pas shkarkimit të Jose Mourinho, klubi i Tottenham e ka zëvëndësuar portugezin. Bëhet me dije se gjelat kanë besuar stolin Ryan Mason deri në fund të sezonit. 29-vjeçari nuk është një emër i panjohur në Londër pasi të kaluarën ka qenë pjesë e ekipit të Tottenmham ndërsa ka drejtuar edhe të rinjtë i këtij klubi, gjithashtu asisiset trajner i ekipit të parë. Kjo lëvizje e shpejtë dhe provizore shërben për të fituar më shumë kohë për të nisur më pas sezonin e ardhshëm me një trajner të ri.

Maurizio Sarri shihet si preference e parë, drejtuesit e Tottenham kanë vendosur kontaktet e para me agjentin e ish trajnerit të Juventus. Sarri vlerësohet shumë për punën e bërë në krye të Chelsea, ku i soli bluve dhe një titull kampion në Europa League.

ME TE LEXUARAT