Dy shqiptarë në formacionin e javës në "Europa League"

Sport

Dy shqiptarë në formacionin e javës në "Europa

Sportistet shqiptare po vazhdojne suksesin ne arenen nderkombetare.

Berat Gjimshiti dhe Granit Xhaka janë renditur në formacionin e më të mirëve pas çerekfinaleve të para në Europa League.

Gjimshiti me Atalantën e tij mundën 3-0 Liverpoolin në Angli dhe kapiteni i Kombëtares u vlerësua me notën 7,5.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Dy shqiptarë në formacionin e javës në "Europa

Nga ana tjetër Leverkusen mundi 2-0 West Ham dhe Granit Xhaka ishte ndër më të mirët në fushë, së bashku me Hofmann dhe Wirtz për gjermanët.

 

ME TE LEXUARAT