Sot ditë e rëndësishme për Fatos Nanon, urimi i Taulant Ballës: Gëzuar ditëlindjen udhëheqësit tonë

Politikë

Sot ditë  e rëndësishme për Fatos Nanon, urimi i Taulant

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, në një postim në rrjetin social Facebook, ka uruar ish-kryeministrin Fatos Nano për ditëlindjen e tij të 75-të.


Përkrah urimit, Balla ka ndarë një foto me Nanon, teksa e quan si udhëheqës historik.Fatos Nano lindi më 16 shtator 1952 dhe u rrit në rrugën “Hoxha Tahsim” në Tiranë dhe sot mbush 71 vjeç. Ish-kryeministri po kalon ditë të vështira në spital, për shkak të komplikacioneve shëndetësore në mushkëri që kanë nisur që në periudhën e Covid-19. Prej 29 gushtit, ai ndodhet i shtruar në një spital privat në kryeqytet, por fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Gëzuar ditëlindjen udhëheqësit tonë historik Fatos Nano! Mirënjohje gjithmonë”, shkruan Balla.

ME TE LEXUARAT