“Restaurim i thellë falë fondit europian…”, Rama nxjerr pamjet e Kullës së rilindur Veneciane në Durrës

Politikë

“Restaurim i thellë falë fondit europian…”, Rama

Kryeministri Rama ka publikuar pamje nga Kulla Veneciane në Durrës e cila është restauruar plotësisht.

Sipas kryeministrit është bërë një restaurim i thellë falë mbështetjes së fondit europia EU4Culture.

“Mirëmëngjesi dhe me Kullën e rilindur Veneciane të Durrësit, ku pas restaurimit të thellë falë edhe mbështetjes nga fondi europian EU4Culture është instaluar një program teknologjik i rrugëtimit përmes thesareve të Trashëgimisë sonë Kulturore, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT