Tërmet i fortë në brigjet e Meksikës, sa ishte magnituda

Bota

Tërmet i fortë në brigjet e Meksikës, sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë të shkallës Rihter goditi brigjet e Meksikës, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së.

Epiqendra e tërmetit ishte 168 kilometra në jugperëndim të qytetit Manzanillo, ku jetojnë rreth 160,000 njerëz, raporton Reuters.

Nuk dihet nëse ka dëme apo viktima dhe nuk është dhënë asnjë paralajmërim për cunami.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT