“Po përdoret për…”, gazetarja: Fredi Beleri është një hidraulik, që nuk di të lexojë

Politikë

“Po përdoret për…”, gazetarja: Fredi Beleri

Gazetarja Anduena Llabani, e ftuar në “360 gradë” në ABC News, tha se Fredi Beleri është një hidraulik, i cili nuk di të lexojë dhe se po përdoret nga qarqe të caktuara.

Sipas saj, Beleri po përdoret për qëllime politike, pronësore dhe territoriale.

“Ka nga ata njerëz, që thonë se Fredi Beleri nuk di të lexojë. Ai është një njeri rastësor dhe është rekrutuar për ta bërë këtë gjë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Po e përdorin këtë për interesa politike, territoriale sigurisht po, por mbi të gjitha dhe për pronat, Fredi Beleri ka bërë një akt, ai mbase do pranojë të bëjë edhe burgun. Është një hidraulik, që nuk di të lexojë, i cili po përdoret.”, tha ajo.

ME TE LEXUARAT