PD me dy seli, këto janë ambientet e reja ku do të vendoset grupi i Alibeajt (FOTO)

Politikë

PD me dy seli, këto janë ambientet e reja ku do të vendoset grupi

Partia Demokratike mesa duket do të ketë dy seli.

Pas vendimit të Gjykatës së Aplit për t’i dhënë vulën kreut të grupit parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeajt, ky i fundit bashkë me grupin e deputetëve të tij, kanë zgjedhur të marrin ambiente të reja zyrash për të shmangur një përplasje me Berishën.

Siç mund të shihet dhe nga fotoja, në godinën që ndodhet pranë kryesisë së Parlamentit, është vendosur dhe logoja dhe emri i Partisë Demokratike.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

PD me dy seli, këto janë ambientet e reja ku do të vendoset grupi

Kujtojmë se sot KQZ regjsitroi në zgjedhje Partinë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeja, si dhe kolaicionin “Bashkë Fitojmë, por  jo me logon e PD-së së Berishës.

ME TE LEXUARAT