Berisha "mban" "Foltore" në Amerikë, shqiptarët mbushin hotelin në New Jersey

Politikë

Berisha "mban" "Foltore" në Amerikë,

Pas pak minutash në orën 18:00 me orën e Tiranës, do të nisë ‘Foltorja’ e liderit historik të demokratëve Sali Berisha me shqiptarët në Amerikë.

Pjesëmarrja pritet të jetë e madhe dhe përgatitjet kanë nisur që herët.

Berisha do të jetë i pranishëm me video-konferencë  në një hotel në New Jersey, i cili ka nisur të mbushet me shqiptarë.

Mësohet se të gjithë makinat e pjesmarrëve janë të stolisur me flamurin kombëtar, atë amerikan dhe të PD.

Berisha "mban" "Foltore" në Amerikë,

Më lart keni edhe foton që vijnë direkt nga SHBA, ku pjesmarresit kane nisur te mblidhen.

ME TE LEXUARAT