8 Dhjetori, Rama uron të rinjtë me një video: Kjo ditë u kushtohet vetëm atyre

Politikë

8 Dhjetori, Rama uron të rinjtë me një video: Kjo ditë u

Në ditën e Rinisë, kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale duke shkruar se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve.

Rama thotë se në vitin 2022, Tirana do të jetë kryeqyteti Europian i Rinisë.

“Mirëmëngjes dhe me ditën që mbetet e re çdo vit, 8 dhjetori që i dedikohet vetëm të rinjve, e me Tiranën që në 2022-in do të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama.abcnews

ME TE LEXUARAT