Të shtëna me armë gjatë festës së Fitër Bajramit në SHBA

Bota

Të shtëna me armë gjatë festës së Fitër

Disa persona janë plagosur nga të shtënat në një ngjarje ku po merrnin pjesë për Fitër Bajramin në Philadelphia.

Të shtënat ndodhën jashtë një xhamie, ditën që shënon fundin e muajit të shenjtë mysliman.

Mediat e huaja kanë raportuar se katër persona janë arrestuar dhe disa armë janë gjetur nga policia. CBS News raporton se të shtënat filluan pas një mosmarrëveshjeje në tubim.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Policia ka rrethuar vendin dhe po kërkon për prova.

ME TE LEXUARAT