Momentet e fundit për 21 turistët e vdekur/ Publikohet video kur autobusi bie nga ura në Itali

Bota

Momentet e fundit për 21 turistët e vdekur/ Publikohet video kur

Mediat italiane kanë publikuar videon e aksidentit të autobusit në Venezia të Italisë, ku humbën jetën 21 udhëtarë.

Në pamjet duket momenti kur autobusi u rrëzua nga ura e autostradës nga një lartësi 10 metra dhe përfundoi mbi shinat e trenit duke shpërthyer në flakë.Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

21 persona që udhëtonin në të humbën jetën ndërsa 15 të tjerë u plagosën. Dyshimi kryesor i hetuesve është se shoferi, i cili po ashtu humbi jetën në aksident, mund të jetë ndjerë keq dhe të ketë humbur vetëdijen.

Kjo pasi në vendin e ngjarjes nuk ka shenja frenimi. Përjashtohet mundësia e përgjumjes, pasi kolegët thanë se 40-vjeçari Alberto Ricoto kishte 7 vite që punonte me këtë linjë dhe ishte punonjës me eksperiencë.

Dyshime hidhen se bateritë mund t’i kenë marrë flakë që gjatë udhëtimit dhe kjo ka bllokuar sistemin e komandimit, duke e nxjerrë nga rruga. Këto dyshime kanë lindur nga disa dëshmitarë të cilët kanë parë mjetin të bënte lëvizje të pazakonta në rrugë. 

ME TE LEXUARAT