Sulmi me katër të vdekur në Sidnej, policia vret agresorin, mes të plagosurve edhe një foshnjë

Bota

Sulmi me katër të vdekur në Sidnej, policia vret agresorin, mes

Detaje të reja dalin në dritë nga sulmi në një qendër tregtare në Sindej.

Sipas mediave të huaja policia ka vrarë agresorin që sulmoi me thikë disa persona ku mbetën të vdekur 4 prej tyre. Por sipas policisë mendohet se kanë qenë dy persona dhe personi tjetër është në kërkim.

Mes shtatë të plagosurve është dhe një foshnjë 9-muajshe dhe nëna e tij të cilët janë transportuar në spital. Ngjarja ndodhi rreth orës 16:00 me orën lokale ose rreth ose rreth orës 7:00 të mëngjesin të së shtunës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Dëshmitarët thonë se një burrë po ndiqte dhe godiste me thikë njerëz përpara se qendra Westfield në periferinë lindore të Sidneit të evakuohej dhe mbyllej.

ME TE LEXUARAT