Kaos dhe panik, të shtëna me armë zjarri në një qendër tregtare në Sidnej

Bota

Kaos dhe panik, të shtëna me armë zjarri në një

Kaos dhe panik në një qendër tregtare në Sidnej.

Informacionet paraprake bëjnë me dije se dy persona kanë terrorizuar qytetarët. Mediat lokale raporotojnë se në qendër janë shënuar të shtëna me armë zjarri.

Dëshmitarët thonë se një burrë po ndiqte me thikë njerëzit në qendrën tregatre.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sipas informacioneve ende të pakonfirmuara autorët ishin dy. Njëri ra i vdekur nga zjarri i policisë ndërsa tjetri u arratis.

ME TE LEXUARAT