Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

Bota

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ këtë vend, ja sa

Një tërmet me magnitudë 4 gradë të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Bosnjë dhe Hercegovinën.

Siç njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), epiqendra e tërmetit ishte 20 kilometra në jugperëndim të Trebinjës.

Përveç në Bosnje dhe Hercegovinë, tërmetin e kanë regjistruar edhe qendrat sizmologjike në Kroaci.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Shërbimi Sizmologjik i Kroacisë njoftoi se mëngjesin e sotëm në orën 5:54 minuta është regjistruar një tërmet mjaft i fortë me epiqendër në Bosnje dhe Hercegovinë, 10 kilometra nga Dubrovniku.

ME TE LEXUARAT