Hiqeshin si punëtorë ndërtimi, e pësojnë keq 5 shqiptarët në Itali, kapen me 18 kg kokainë

Bota

Hiqeshin si punëtorë ndërtimi, e pësojnë keq 5
Pesë shqiptarë dhe dy italianë janë arrestuar pasi u kapën me 18 kilogram kokainë në Brescia në Itali.

Mediat e huaja bëjnë me dije se të arrestuar hiqeshin si punëtorë ndërtimi dhe mirëmbajtje. Ndërkohë raportohet se operacioni është kryer në bashkëpunim të antimafias italiane dhe policisë, ndërsa gjithashtu kanë shkëmbyer informacione dhe me Prokurorinë e Posacme në Shqipëri.

Në pamjet e publikuara nga policia italiane shihet nteksa droga e cila vinte nga Belgjika dhe Holanda shpërndahej nëpër të gjithë Italinë me bazën në Brescia.

Në pranga kanë rënë 5 shqiptarë dhe dy italianë, ndërsa transportimi i drogës bëhej me mikrobuzë i cili deklaronte se transportonte udhëtarë.

ME TE LEXUARAT